Szybka przekąska: Crossy Road

23.02.2015 o godzinie 10:26 napisane przez Agnieszka Hornstein w TestReviewGry na smartfony

Szybka randka z kurą. Czy 30 minut w towarzystwie szalonych, stworzonych do przechodzenia przez jezdnię zwierzaków może być nudne? Przekonajmy się. Moją przekąską na dzisiaj jest Crossy Road, mobilna zręcznościówka, w której chodzi o zwycięskie pomykanie między samochodami.

Niespodzianka tuż za rogiem

Zaczynam od defaultowej kury. Kilkusekundowy tutorial i razem z moją bohaterką możemy ruszać do biegu. Kilka sprawnych kicnięć już za mną (wystarczy krótkie naciśnięcie dotykowego ekranu) i mogę przystąpić do slalomu w poprzek szosy. Przesuwając czasami po ekranie na prawo i lewo (swipe) staram się tak lawirować pomiędzy pędzącymi wprost na mnie ciężarówkami i autami osobowymi, żeby jeszcze pozbierać trochę leżących na ziemi bonusów. Sielankę przerywa niespodziewany nalot drapieżnego ptaka, który po prostu mnie porywa i w ten sposób kończy się pierwsze podejście w rozgrywce. W miarę kolejnych prób przedzierania się przez drogę i rzekę, moje gorliwe starania zostają nagrodzone losowym odblokowywaniem kolejnych bohaterów. Trafiło na kakadu i różowego zająca. Ten drugi przy podskokach uwalnia ulatniające się w powietrzu serduszka. Kakadu ma z kolei swoją specjalną, pustynną scenerię. To jest właśnie ten moment, kiedy orientuję się, że Crossy Road ma mnie w garści – przepadłam. Chcę więcej postaci, więcej nieoczekiwanych zdarzeń losowych! Podejrzałam w menu jacy bohaterowie cały czas czekają na dołączenie do ryzykanckiej drużyny kwadratowych awanturników i nie mogę się doczekać, kiedy w moje ręce (ale nie pod koła) wpadnie celebrytka, grabaż, wombat, albo staruszek.

Wrażenia po 30 minutach

Crossy Road

Crossy Road

To, co najbardziej podoba mi się w Crossy Road i wydaje mi się najbardziej chwytliwe, to między innymi właśnie różnorodność postaci. Możliwość ich odblokowywania daje przyjemne poczucie bycia nagrodzonym za dobre sprawunki i podsyca apetyt na więcej. Oprócz tego – a może przede wszystkim - oczywiście klockowa, kwadratowa grafika rodem z sandboxa Minecraft, czy RPG-a Trove.

Bez tych dwóch elementów pewnie nie dałabym się wciągnąć w gierkę o tak prostym mechanizmie. Ale nie gdybajmy – są i chwała im za to. Gdyby developerzy otworzyli koncert życzeń, chciałabym usłyszeć tylko taką muzykę jak w oficjalnym trailerze do Crossy Road. Odgłosy ‘natury’ są w porządku, ale dobry soundtrack dodałby jeszcze więcej ognia. Może być też jednak tak, że wtedy wrażenia z gry byłyby zbyt intensywne i po dłuższej chwili męczące? Zwariowanej grze zręcznościowej Crossy Road daję solidną okejkę.
Graj teraz w Crossy Road
Gry na smartfony, Gry zręcznościowe, Zwierzęta
Crossy Road ZdjęciaCrossy Road Zdjęcia
Graj teraz za darmo
Typ:
Gry na smartfony
8latPolecamy:
od 8 lat
pokaż wszystkieTop gry online
Crossy Road Tags
  • crossy road
  • zwierzęta